FILMSKA DRUŽINA ZAG – POBJEDNIK SLAFF-a

0

Odlukom Povjerenstva za ocjenu dokumentarnih filmova na Slatinskom amaterskom filmskom festivalu 2013. godine naslov najboljega dodijeljen je filmu Ne ustajem na lijevu Osnovne škole Marije Jurić Zagorke Zagreb.

Film razbija predrasude o određenim nesposobnostima ljudi s fizičkim manama i kazuje da je sve moguće ako si dovoljno uporan, ako vjeruješ i ako se uhvatiš u koštac sa svim životnim prilikama i neprilikama.

Film je tehnički izveden bez greške, scene su vrhunski snimljene i ukomponirane u cjelinu, vrlo profesionalno i ozbiljno, a tema je pogodila točno ono na što je i ciljala, uz puno dobre volje i optimizma, ni jedna prepreka nije prevelika.

 

 

SLAFF_-_obrazloenje_nagrade

Udruga Zaigrani Aktivni Gromoglasni – ZAG djeluje na području Grada Zagreba od 2007. godine, a osnovni je sadržaj djelatnosti Udruge organiziranje edukativnih medijskih radionica, seminara i susreta za djecu s posebnim potrebama i darovitu djecu te njihove roditelje.