ZAGOVA FILMSKA JESEN

Zagovi filmovi tijekom rujna i listopada sudjelovali su na tri festivala.

Rand i Wassim – dokumentarni film o sestri i bratu, izbjeglicama su iz Sirije osvojio je Grand prix na
12. Malom dokuartu u Bjelovaru, 2. nagrada žirija na 57. reviji hrvatskog filmskog stvaralaštva djece HFS-a
u Sisku i sudjelovao je na Unicefovom Festivalu o pravima djece – Školski objektiv u Blitz CineStarima Hrvatska.

Na dopunskoj nastavi – zanimljiva je reportaža o snimanju igranoga filma Dopunska nastava, redatelja Ivana Gorana Viteza, u OŠ Marije Jurić Zagorke. Zagova filmska ekipa snimila je i posljednji inervju s velikanom hrvatskog glumišta – Ivom Gregurevićem.
Reportaža je sudjelovala na 7. Smotri školskoga filma AZOO-a u Velikoj Gorici i 8. Festivalu djece Mederana, DUFF, u Dubrovniku.

Na istoj valnoj duljini – dokumentarni film koji govori o Zajednici Korablja – Arka koja pomaže mladim osobama
s intelektualnim teškoćama u svakodnevnom životu organizirajući radionice i vikend druženja. U OŠ Marije Jurić Zagorke predstavili su se učenicima 4. razreda s Vedranovom pričom.
Film je sudjelovao na 7. Smotri školskoga filma AZOO-a u Velikoj Gorici.

Sreto’ devojče – dokumentarni film u kojem su protagonisti učenici OŠ Marije Jurić Zagorke, čiji su roditelji podrijetlom iz Janjeva s Kosova, govore o običajima i osobitostima janjevačkoga govora.
Sudjelovanje na 10. Danima janjevačke riječi u Janjevu.

Priroda i društvo – eksperimentalni film o članovima Globe grupe koji snimaju detalje prirode i govore zašto vole određeno godišnje doba.
Sudjelovanje na 12. Malom dokuartu u Bjelovaru i na 57. reviji hrvatskog filmskog stvaralaštva djece HFS-a
u Sisku.

Moja obitelj – radijska emisija u kojoj upoznajemo tri obitelji i njihove jedinstvene i tople priče. Prva govori o udomiteljstvu dviju djevojčica, druga je priča izbjegličke sirijske obitelji, a u trećoj priči upoznajemo mnogobrojnu zagrebačku obitelji koja očekuje osmo dijete.

Sudjelovanje na državnom Lidranu u Šibeniku.