ZAGOVI FILMOVI NA HRVATSKIM I MEĐUNARODNIM FESTIVALIMA

0

Na 2. Smotri hrvatskog školskog filma u Velikoj Gorici održanoj od 18. do 20. rujna 2014.u organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje u konkurenciji 33 filma ZAG je sudjelovao s tri filma: Zagorka u Zagorki, Ja znam svoj cilj i Happy Zagorka.
Prosudbeno povjerenstvo (u sastavu: K. Mikić, I. Filakovity, N. Hitrec, M. Miošić) i dječji ocjenjivački sud uvrstilo je spot Happy Zagorka, koji je sniman povodom 50. obljetnice OŠ Marije Jurić Zagorke, među pet najuspješnijih filmova Smotre.
Na Smotri su ZAG predstavljali: Amma Al Issa, Katarina Čičić, Ora Kovač, Paula Kovač, Jelena Krčelić, Jan Jambrešić, Jelena Penava.

18. do 20. rujna2014.

Na 52. Reviji hrvatskog filmskog stvaralaštva djece u Varaždinu, Ludbregu i Čakovcu od 25. do 28. rujna 2014. ZAG-ova reportaža Ja znam svoj cilj osvojila je 3. nagradustručnog ocjenjivačkog povjerenstva (u sastavu: M. Flego, Č. Černić, B. Poljak, S. Zečević, B. Narath). Reportaža govori o zimovanju mladih izviđača iz 28. SDI Dubrava.
Na Reviji ZAG su predstavljale: Katarina Čičić, Paula Kovač i Josipa Krčelić.

25. do 28. rujna 2014.

Na 7. Malom dokuartu u Bjelovaru 10.10.2014. ZAG-ov dokumentarno-igrani film Zagorka u Zagorki dobio je 3. nagradu Prosudbene komisije u iznosu od 1.000,00 kn.

Na Malom dokuartu održana je i radionica dokumentarnoga filma od 4. do 10. listopada (pod vodstvom D. Čučića i B. Poljaka) koju su pohađale Katarina Čičić i Josipa Krčelić.

4. do 10. 10. 2014.

 

Od 8. do 12. listopada održan je Giffoni festival u Makedoniji, u Skopju, na kojem je prikazan ZAG-ov film Ja znam svoj cilj koji su na zelenom Giffonijevom tepihu prezentirale Ora i Paula Kovač, sudionice dječjega žirija i međunarodne radionice TV-reportaže.

8. do 12. listopada

 

Na 7. DUFF-u, Festivalu filma djece i mladeži Mediterana, u Dubrovniku (16.-19. 10.) u konkurenciji 200 filmova iz 12 zemalja, 73 filma uvrštena su u projekciju, a među njima i ZAG-ov film Leone i Renato. U Dubrovniku su ZAG predstavljale Ora i Paula Kovač.

16.-19. 10.

 

 

Na 6. Unicefovom Festivalu o pravima djece bit će prikazana dva ZAG-ova filma.
17. studenoga u kinu Tuškanac premijeru će imati film Mogu oprostiti koji govori o problemu (ne)nasilja među mladima.
20. studenoga u svim Blitz CineStarkinima točno u 12 sati održat će se matineja dječjih filmova, a među pozvanima je i ZAG-ova reportaža Ja znam svoj cilj.

17. do 20. studenoga

 

 

19. i 20. studenoga ZAG će sudjelovati na svečanom otvaranju 6. Festivala o pravima djece u Splitu. Gošće Festivala bit će Katarina Čičić i Ora Kovač.

19. i 20. studenoga

Udruga Zaigrani Aktivni Gromoglasni – ZAG djeluje na području Grada Zagreba od 2007. godine, a osnovni je sadržaj djelatnosti Udruge organiziranje edukativnih medijskih radionica, seminara i susreta za djecu s posebnim potrebama i darovitu djecu te njihove roditelje.