ZAG – POBJEDNIK MALOG DOKUARTA

0

Žiri u sastavu: Damir Čučić, Boris Poljak i Denis Hladiš iz ovogodišnje konkurencije Malog DOKUarta nagradio je s

GRAND PRIX-om naš film #KADSI/NE/SRETAN  koji govori o obiteljskom nasilju. Novčana nagrada u iznosu od 5.000,00 kn svečano je dodijeljena na završnoj projekciji Malog DOKuarta u petak 12.10.2018. u 12 sati u kinu KMC-a Bjelovar.

Isti je film dobio 1. nagradu stručnog ocjenjivačkog suda i 3. nagradu dječjeg međunarodnog žirija na 56. reviji hrvatskog filmskog stvaralaštva djece u Bolu na Braču održanoj od 4. do 7. listopada.

#kadsi/ne/sretan sudjelovao je i na 10. Festivalu o pravima djece i bio prikazan 16. listopada u BlitzCinestarima diljem Hrvatske. Festival o pravima djece imao je 12.000 posjetitelja. ZAG-ovi su filmovi već 10 godina dio Unicefovog Festivala o pravima djece.

Na Smotri školskoga filma AZOO-a u Sinju (26. – 28. rujna) ZAG je sudjelovao s dokumentarnim filmom Mi smo sami svoji o kajkavcima ikavcima.

Na DUFF-u u Dubrovniku prikazan je ZAG-ov film Jan o autističnom dječaka i dobio sjajne kritike selekcijskog žirija.