ZAG u Školskim novinama

0

Danas mediji imaju veći utjecaj na mlade, nego roditelji, škola, crkva i vršnjaci, smatra prof. hrvatskog jezika Melita Horvatek Forjan iz zagrebačke OŠ Marije Jurić Zagorke. Stoga je pokrenula i već godinama s prof. hrvatskoga Natašom Jakob vodi Filmsku družinu ZAG – Zaigrani Aktivni Gromoglasni. Osnovana u školskoj godini 2002./2003., svrha je družine ZAG medijski opismeniti učenike viših razreda putem medija filma…

O ovoj važnoj temi te o radu ZAG-a više možete pročitati u tiskanome izdanju ŠN, br. 04 / 04.02.2020.
Posebno ističemo mišljenje mladih. Naše sedmašice Gabriela Bednjički, Tena Čolakić, Ema Kurečić i Gabriela Palić iznijele su svoja iskustva u snimanju filmova i radu FD ZAG, a osmašice Hanan Al Issa, Gracijela Zvonar i Ema Živković dale su svoje mišljenje o važnosti medija u borbi protiv nasilja.

Bravo filmaši!