ZAG-ov PROJEKTNI MEDIJSKI DAN

0

U OŠ Marije Jurić Zagorke održan je vrlo uspješan Projektni medijski dan. Mali lutkari izveli su prema motivima narodne priče predstavu Maček za prvašiće boravkaše koji su nakon odgledane predstave crtali strip.

Zagovke šestašice održale su prezentaciju o medijima i prvoj hrvatskoj novinarki Mariji Jurić Zagorki za učenike 4. razreda koji su pisali svoje prve vijesti posvećene medijskom danu.

U školskoj knjižnici otvorena je izložba starih fotoaparata, kamera i projektora koju su predstavile osmašice, članice Medijske družine.

Najbolji strip-crtači nagrađeni su prigodnim filmovima FD ZAG.

Cijelo događanje snimali su i fotografirali, petaši i šestaši, članovi ZAG-a, a najuspjelije vijesti objavljene su u internetskom školskom listu OŠ Marije Jurić Zagorke.

ZAG zahvaljuje na suradnji prvašićima i njihovim učiteljicama Dubravki Milan Popadić, Koraljki Mauhar, Filomeni Golomejić; četvrtašima i učiteljici Dubravki Fiolić; članovima školskoga lista i njihovoj voditeljici Ivani Hrenar te knjižničarki Ani Brčić Bauer koja je postavila izložbu u knjižnici.

Melita Horvatek Forjan i Nataša Jakob, voditeljice ZAG-a i     organizatorice Projektnog medijskog dana